Voorstel niet verhogen OZB haalt het niet
dinsdag 13 november 2007 De ChristenUnie heeft een amendement op de begroting ingediend tijdens de behandeling van de Begroting. We stelden voor om de geplande verhoging van 3% van de OZB niet door te voeren.
Er lijkt dit jaar veel geld over te blijven. Wij vonden het dan ook billijk om niet extra belastingen te gaan heffen. Zeker in het licht van de grote verschillen die ontstaan tussen huurders (die er per saldo 2% op vooruit gaan) en eigenaars (die er 4% op achteruit gaan. De afgelopen jaren is er ook meer trendmatig verhoogd dan achteraf de trend (loon- en prijsstijgingen / inflatie) bleek te zijn. De ChristenUnie was de enige die dit amendement steunde.
De VVD diende een amendement in om niet 3%, maar 2% te verhogen. Hier kregen zij Gemeentebelangen en ons in mee. De meerderheid van PvdA en CDA bleek echter tegen. Het komt er dus op neer dat de woningbezitter de Onroerende Zaak-belasting wederom met 3% zal zien stijgen.